Fredag den 24. oktober 2025 er fjerde gang vi får fornøjelsen af Karl Hermans Trio på Bromølle Kro. Hver eneste gang har der været totalt udsolgt og alle har virkelig fået oplevelse.
De er Danmarks mest erfarne John Mogensen fortolkere.
Her får I en unik oplevelse, af et top professionelt live-band, som byder velkommen i et univers af ægte spilleglæde. Drengene elsker deres håndværk og det smitter. Dansegulvet syder og bobler fra start til slut, når bandet leverer f.eks ”Så længe jeg lever”, ”Der er noget galt i Danmark” , ”Fut i Fejemøget” eller en af de mange andre evergreens som John Mogensen var leverandør af. Så find danseskoene frem og giv den gas til alle John Mogensens udødelige klassikere.
Danmarks største trio, som i virkeligheden er en kvartet, består af Kim Hansen (bas), Claus Madsen (sologuitar), Janus Stick (Trommer) og Leo Adolph (guitar og sang)
Menuen er stegt flæsk med kartofler og persillesovs ad libitum.
Pris per person 425,00 excl. billetgebyr
Bestil billetter her:
Karl Herman`s Trio – Bromølle Kro
























